Arbëri

Kosova e SHBA-ja nënshkruajnë Marrëveshjen e Ekstradimit

Kosova e SHBA-ja nënshkruajnë Marrëveshjen e Ekstradimit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri dhe zëvendësndihmësi i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, kanë nënshkruar sot protokollin e instrumenteve të Ratifikimit të Marrëveshjes së Ekstradimit në mes Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Tahiri ka theksuar se ky nënshkrim shënon një rast historik për marrëdhëniet dypalëshe në mes dy vendeve në fushën e bashkëpunimit juridik.