Arbëri

Haradinaj: S’e di sa para do t’i ndajmë për Notre Damen – Ahmeti e Abdixhiku s’e kanë mirë që më kritikojnë

Haradinaj: S’e di sa para do t’i ndajmë për Notre Damen – Ahmeti e Abdixhiku s’e kanë mirë që më kritikojnë
 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u është përgjigjur kritikave për propozimin e tij në lidhje me ndarjen e një shume parash për renovimin e katedrales Notre Dame në Paris.

Gjatë ditës, Haradinaj tha se Qeveria e Kosovës do të ndajë mjete për fondin në ndihmë renovimit të Notre Dames, ndërsa Shpend Ahmeti i PSD-së dhe Lumir Abdixhiku i LDK-së, e kritikuan kreun e ekzekutivit për këtë veprim.