Arbëri

Abdixhiku: Franca nuk ka nevojë për paratë e Kosovës, kanë ato dy vajzat që po kërkojnë ndihmë

Abdixhiku: Franca nuk ka nevojë për paratë e Kosovës, kanë ato dy vajzat që po kërkojnë ndihmë
 

Deputeti i LDK-së në parlamentin e Kosovës, Lumnir Abdixhiku ka kritikuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve për katedralen Notre Dame në Paris.

Ai, nëpërmes rrjeteve sociale, është shprehur kundër ndarjes së mjeteve dhe ka thënë se Franca nuk ka nevojë për to, por nevojë kanë dy vajza që janë duke kërkuar ndihmë për shërim e spitalet për doreza sterile, transmeton koha.net.