Tech

HTC me telefona të ri

 

HTC ka nisur vitin 2017 me disa telefona të ri, por po ashtu kemi pasur edhe raportime të shumta muajve të kaluar të cilat flasin se na pret edhe ardhja e modelit flagship të kompanisë nga Tajvani.

Detajet për telefonin, i cili ende nuk është paraqitur ende po paraqiten. Kësaj radhe ai është vërejtur në faqen AnTuTu benchmark me procesorin më të ri Qualcomm Snapdragon 835. Rezultatet nga kjo faqe na tregojnë se telefoni do të ketë procesor Snapdragon 835 me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme.