Tech

Takohen gjigantët e teknologjisë, arrijnë konsensus për inteligjencën artificale

 

Pas një takimi mes gjigantëve të teknologjisë, Elon Musk, Mark Zuckerberg dhe Bill Gates, kanë thënë se kanë dalë me “konsensus të madh” për rregullimin e inteligjencës artificiale.

Takimi i së mërkurës me ligjvënësit amerikanë u mbajt me dyer të mbyllura. Takimi u organizua nga udhëheqësi i shumicës në Senat, Chuck Schumer dhe përfshinte liderë të teknologjisë, si dhe avokatë të të drejtave civile, shkruan BBC.