Tech

Apple liron punëtorët nga vendosja obligative e maskave

Foto ilustrim
 

Kompania teknologjike Apple, po heq kërkesat e saj për maska për punonjësit e korporatave në shumicën e lokacioneve, shkroi Verge të hënën.

Ky vendim është marrë edhe pse infeksionet me koronavirus në Shtetet e Bashkuara kanë qenë në rritje me nënvariantet BA.4 dhe BA.5 të variantit Omicron që përbëjnë më shumë se 90 për qind të infeksioneve, sipas Qendrave të SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.