Tech

Huawei prezanton telefonat e rinj

 

Huawei ka prezantuar dy modele të serisë Nova 8 në Kinë.

Nova 8 dhe Nova 8 Pro vijnë të dyja me ekrane të rifreskuara, me procesor Kirin 985 dhe kamera quad 64MP dhe me karikim me tela prej 66W dhe me 5G.