Huawei Mate Xs i palosshëm shndërrohet nga smartfoni në një super “tablet”

Huawei Mate Xs i palosshëm shndërrohet nga smartfoni në një super “tablet”

26 February 2020 11:40

Huawei ka prezantuar një version të përditësuar të smartfonit të palosshëm të tyre Mate Xs.

Kjo pajisje vije me një çip të përditësuar si dhe përkrah 5G-në.

Smartfoni i palosshëm Mate Xs i përditësuar ka mbushësit e shpejt 55W, katër kamera, ekran 8 inçësh i cili kur të hapet bëhet 16, transmeton Koha.net.

Ky smartfonë nuk i ka shërbimet e Googleit, “Google Services” e që do ta ketë shumë të vështirë të hyj në tregun perëndimor nga Kina, por Huawei tashmë është duke punuar për të gjetur një alternativë.

Ky smartfonë do të dal në shije me 5 mars, ndërsa çmimi i tij globalisht do të jetë 2,499 euro e në Kinë 16,999 CNY, që i bije rreth 2,225 euro.

Para-regjistrimet për modelin 8GB RAM e 512GB hapësirë në memorie tashmë mund të bëhen në ueb faqen zyrtare të Huaweit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme