Tech

Xiaomi Mi CC9 Pro zyrtarizohet me kamerë 108MP

Xiaomi Mi CC9 Pro zyrtarizohet me kamerë 108MP

Pas thashethemeve dhe teaserëve të shumtë, Xiaomi Mi CC9 Pro është prezantuar zyrtarisht në Kinë, ndërsa karakteristika më e dalluar e telefonit është sistemi me pesë kamera në pjesën e pasme, nga të cilat sensori kryesor i ka 108 MP, raporton GSMArena.

Mi CC9 Pro përdor çipsetin Snapdragon 730G, ndërsa bëhet fjalë për CPU tetëbërthamëshe me dy përthama të cilat shërbejnë për performanca dhe punojnë në 2.2GHz. Telefoni ka ekran Super AMOLED 6.47 inçësh, me rezolucion Full HD+ dhe raport të faqeve prej 19.5:9. Ekrani ka skaje të lakuara, ndërsa në notch në formën e pikëzës është selfie kamera F/2.0 32MP.