Telefoni i ardhshëm i palosshëm nga Samsungu do të jetë W20 5G

Telefoni i ardhshëm i palosshëm nga Samsungu do të jetë W20 5G

19 September 2019 14:14

Samsungu tash dhjetë vjet po lanson telefona të palosshëm me dy ekrane me prekje, por këto pajisje rrallëherë shfaqen jashtë Kinës. Kjo nuk po e pengon kompaninë e Koresë së Jugut që ta prezantojë nga një variant të ri çdo vit. Këtë herë, pajisja do të quhet Samsung W20 5G dhe është pasardhësi i modelit Samsung W2019, raporton GSMArena.

Seria W zakonisht prezantohet gjatë vjeshtës, kështu që W2019 arriti në nëntor të vitit të kaluar me çipsetin Snapdragon 845. Edhe pse specifikimet e telefonit të ri nuk dihen, pritet që W20 5G do të ketë Snapdragon 855 ose 855+, ndërsa thashethemet sugjerojnë deri në 512 GB hapësirë për ruajtje, shkruan KOHA Ditore.

Çmimi i këtyre telefonave është me siguri pengesa më e madhe për lansimin e tyre global. Samsung W2019 kushtonte mbi 1200 dollarë, ndërsa për modelin W20 5G pritet një çmim akoma më i lartë për shkak të implementimit të rrjetit të gjeneratës së ardhshme.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme