Tech

Telefoni i palosshëm i Xiaomit do të kushtojë sa gjysma e Galaxy Fold

Telefoni i palosshëm i Xiaomit do të kushtojë sa gjysma e Galaxy Fold
 

Samsung dhe Huawei kanë zbuluar smartfonët e tyre të palosshëm muajin e kaluar. Të dy kanë dizajn të ndryshëm por kanë vetëm një gjë të përbashkët – çmimin e lartë.

Galaxy Fold i Samsungut kushton 1.980 dollarë, ndërsa Mate X i Huaweit rreth 2.600 dollarë, transmeton Koha.net. Çmimi i lartë i tyre i bënë një pajisje luksoze, por falë Xiaomit, do të keni mundësi që të blini një smartfon të palosshëm i cili do të kushtojë më pak – 999 dollarë për të qenë më preciz, shkruan gsmarena.