TE LINDA

Ëmbëlsirë me banane

Përbërësit:

2 banane

200 gr hurma dhe rrush të thatë ose 150 gr sheqer

2 vezë

1 avokado

50 ml vaj ulliri Monini

150 gr kos grek Rugove

200 gr miell integral

2 lugë supe kakao

Pak kanellë

100 gr fruta të thata

Pak arra sipër

1 lugë uthull molle bio Ponti

1 pako pluhur për pjekje

Piqet në 160 gradë, 40 min