Turqia 14

Recep Tayyip Erdogan

“Tronditet” Erdogani, mban takim urgjent pas paralajmërimeve për grusht shtet

Botë 15 maj 2024 13:32

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar takim urgjent me ministrin e Drejtësisë dhe shefin e shërbimit inteligjent për shkak...

Recep Tayyip Erdogan dhe Kyriakos Mitsotakis

Turqia dhe Greqia do të testojnë të hënën iniciativën pesëmujore të miqësisë

Botë 10 maj 2024 14:59

Rivalët e vjetër Turqia dhe Greqia do të testojnë një iniciativë miqësie pesë-mujore të hënën kur kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis...

Erdogan - Netanyahu

Turqia ndalon tregtinë me Izraelin për shkak të “tragjedisë humanitare” në Gaza

Botë 3 maj 2024 08:04

Turqia ka pezulluar të gjithë marrëdhëniet tregtare me Izraelin për shkak të ofensivës në Gaza, duke përmendur "tragjedinë e përkeqësuar...

Turqi

Bardhi shënon gol të bukur në Turqi

Futboll 28 prill 2024 20:51

Mesfushori Enis Bardhi ka shënuar gol të bukur në fitoren 4:2 të Trabozonsporit ndaj Gaziantepit.Bardhi shënoi në minutën e 65-të...

Recep Tayipp Erdogan dhe Ismail Haniyeh

Erdogani thotë se Izraeli do të paguajë për shtypjen që ua bën palestinezëve

Botë 20 prill 2024 17:23

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan, ka pritur të shtunën në Stamboll liderin politik të Hamasit, Ismail Haniyeh.Pamjet e publikuara nga...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani fajëson Izraelin për përshkallëzimin e krizës në Lindjen e Mesme

Botë 17 prill 2024 12:33

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka akuzuar vendet perëndimore për standarde të dyfishta, për gjoja se kanë folur kundër...

var

Turqia me arbitra të huaj në dhomën e VAR-it

Futboll 12 prill 2024 14:33

Superliga e Turqisë në futboll do të caktojë arbitra të huaj në VAR për ndeshjet vendimtare deri në fund të...

Aksion policor kundër drogës

Turqia sekuestron sasinë e tretë më të madhe të kokainës

Botë 11 prill 2024 12:19

Policia turke ka sekuestruar sasinë e tretë më të madhe të kokainës në historinë e vendit, ka njoftuar ministri i...

Hakan Fidan

Turqia vendos masa ndaj Izraelit

Botë 9 prill 2024 10:17

Turqia ka bërë të ditur të martën se do ta kufizojë eksportin e dhjetëra produkteve në Izrael, duke përfshirë aluminin,...

Turqia

Turqia arreston edhe dy të dyshuar për spiunazh

Botë 5 prill 2024 15:20

Autoritetet turke kanë arrestuar dy persona mbi dyshimin se i kanë ofruar informacione agjencisë izraelite të inteligjencës, ka thënë ministri...

Turqia rikthen në post kryetarin prokurd të cilit ia mohoi fillimisht

Turqia rikthen në post kryetarin prokurd të cilit ia mohoi fillimisht

Botë 4 prill 2024 21:06

Autoritetet elektorale të Turqisë kanë anuluar vendimin që ia mohonte një kandidati prokurd të sapozgjedhur të drejtën për ta mbajtur...

Presidenti i Turqise, Recep Tayyip Erdogan

Turqia ia mohon kryetarit të sapozgjedhur prokurd mbajtjen e postit

Botë 3 prill 2024 01:23

Autoritetet elektorale të Turqisë të martën ia kanë mohuar një kryetari të sapozgjedhur nga partia prokurde të drejtën që ta...

TURQIA

Turqit godasin Erdoganin në zgjedhjet lokale, opozita fiton bindshëm

Botë 1 prill 2024 13:14

Turqit i dhanë presidentit Recep Tayyip Erdogan dhe partisë së tij goditjen më të madhe elektorale të dielën në një...

Erdogan

Erdogani pëson sërish disfatë në Stamboll

Botë 1 prill 2024 00:29

(AP) - Partia kryesore opozitare e Turqisë i është afruar fitores në disa nga qytetet më të mëdha të vendit,...