Te Linda 23

Sallatë me pasta

Sallatë me pasta

TE LINDA 22 maj 2024 10:42

Përbërësit:20 gr pasta “Piki”2-3 domate qershi1/2 avokadoSalca:50 gr susam, piqet derisa të marrë ngjyrë të artëLëngun e një limoni200 ml...

Detox me lakër të egër

Detox me lakër të egër

TE LINDA 20 maj 2024 21:56

Përbërësit:100 gr lakër të egër2 limonë50 gr xhenxhefil 

Ëmbëlsirë me kajsi

Ëmbëlsirë me kajsi

TE LINDA 17 maj 2024 15:59

Përbërësit:3 vezë150gr sheqer 250gr miell gruri integral ose spelte1 lugë çaji s.bikarboni 4 lugë supë xhem kajsie 150 ml vaj...

Muskuj me perime në tavë

Muskuj me perime në tavë

TE LINDA 16 maj 2024 09:37

Përbërësit:1 kg muskuj viçi1 qepë të bardhë1 qepë të kuqe1 kungulleshë1 spec të gjelbër1 spec të kuq4 patateVaj ulliriKripë/piper½ çaji...

Levrek me salcë të arrave

Levrek me salcë të arrave

TE LINDA 15 maj 2024 10:28

Përbërësit:Peshk levrekVaj ulliriKripë/piperSalca50 gr arraLëvoren e një limoniLëngun e një limoni40 ml vaj ulliri1 lugë çaji mustardëKripë/piper 

Pite me pulë

Pite me pulë

TE LINDA 14 maj 2024 09:51

Përbërësit: 10 petë për pite1 vezë100 gr kos100 gr gjalpëMbushja:1 kg gjoks pule3-4 qepë1 lugë çaji kripë1 lugë çaji piper...

File pule me shije pice

File pule me shije pice

TE LINDA 9 maj 2024 18:56

500 gr gjoks pule Vaj ulliriKripë/piperSalcë e domateve200 gr djathë mocarellPak salcë genoveze 

Sallate

Sallatë me asparag

TE LINDA 9 maj 2024 15:53

1 tufë asparag 1 tufë qepë të rejaPak gjethe mente të freskëtDjathë të bardhë “Rugove”1 grusht fara kungulliLëvoren e një...

Karkaleca

Karkaleca

TE LINDA 1 maj 2024 09:18

Përbërësit:2 lugë vaj ulliri50 ml salcë e domateve1 lugë supe mjaltë4 thelpinj hudhër Lëngun e gjysmë limoniKripë/piperPak piper kayen 

Mish i pjekur

Mish i pjekur

TE LINDA 30 prill 2024 16:03

Përbërësit:1 kg mish viçi nga pjesa e qafësVaj ulliriKripë/piperPak piper të tymosur2 lugë uthull balsamike1 degë rozmarinë të freskët5 thelpinj...

Supë me shparguj dhe spinaq

Supë me shparguj dhe spinaq

TE LINDA 29 prill 2024 15:59

Përbërësit: 1 tufe shpargull300 gr spinaq1 qepë4 thelpinj hudhre1 patateVaj ulliriKripëPiper200 ml qumësht 

Krem me matcha

Krem me matcha

TE LINDA 25 prill 2024 12:35

Përbërësit:3 te verdha të vezës3 luge sheqer erytritol ose sheqer50 gr nisheste500 ml qumësht2 pako sheqer vanilje ose farat e...

Shpatull pule e pjekur me perime

Shpatull pule e pjekur me perime

TE LINDA 24 prill 2024 09:05

Përbërësit:1 kg shpatull pule e pastruar4 patate1 qepë500 gr perime mikse Çaj ulliriKripë/piperPak piper të kuqëShija:1 lugë supe mjaltëLëngun e...

Hithenik - Te Linda

Hithenik

TE LINDA 23 prill 2024 09:38

400 gr miell misriMajë të lugës S. bikarboni1 lugë çaji kripëUjë të vluarMbushja2-3 qepë4 vezë200 gr djathë2 lugë miell misri4...

Te Linda

Vitamina në një lugë

TE LINDA 22 prill 2024 15:45

1 panxhar1 limon1 grusht arra1 grusht kajsi e thatë1 grusht kumbulla të thatë1 grusht rrush të thatë2 cm xhinxherMjaltë  

Rolle pule e mbushur

Rolle pule e mbushur

TE LINDA 18 prill 2024 11:16

Përbërësit:500 gr file puleVaj ulliriKripëPiperSalcë "pesto genoveze"10 kokrra domate të thata 

Tavë me perime me shpatull pule

Tavë me perime me shpatull pule

TE LINDA 17 prill 2024 14:20

Përbërësit:1 kg shpatull pule e pastruar4 patate1 qepë500 gr perime të përzieraVaj ulliriKripë/piperPak piper të kuqShija:1 lugë supe mjaltëLëngun e...

Sallatë me panxhar

Sallatë me panxhar

TE LINDA 16 prill 2024 15:31

Përbërësit:1 panxhar i pjekur100 gr spinaq1 karotë10 kokrra arraDjathë të bardhëSalcë e sallatave

Kadaif

Kadaif pa sherbet me krem vanilje dhe shije kokosi

TE LINDA 9 prill 2024 12:43

Përbërësit:1250 gr kadaif4-5 lugë sheqer40 gr gjalpë150 gr kokosKremi600 ml qumësht60 gr niseshte6 lugë supe sheqer2 pako sheqer vanilje20 gr...

Hallva më e shëndetshme pa sheqer

Hallva më e shëndetshme pa sheqer

TE LINDA 4 prill 2024 12:07

Përbërësit: 50 gramë kokos2 lugë supe gjalpë kokosi2 lugë supe miell spelte ose gruri integral2-3 lugë sheqer nga hurmatUjë të...