Recep Tayyip Erdogan 17

guler

Guler telefonohet nga Erdogani pasi ia siguroi fitoren Turqisë në Evropian

Euro 2024 19 qershor 2024 08:39

Turqia ka mposhtur 3:1 Gjeorgjinë në ndeshjen e parë të Grupit F në “Euro 2024” dhe një nga heronjtë ishte...

Ministri i Jashtëm i Sirisë

Siria pezullon dialogun me Turqinë

Botë 4 qershor 2024 16:20

Ministri i Jashtëm i Sirisë ka thënë të martën se dialogu mes Sirisë dhe Turqisë duhet të paraprihet nga njoftimi...

Kryeministri Albin Kurti dhe presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan

Kurti: Vlerësojmë lart kontributin që Turqia jep për ruajtjen e stabilitetit rajonal

Arbëri 31 maj 2024 23:03

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se i ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen...

Kryeministri Albin Kurti dhe presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan

Kurti: Me Erdoganin diskutuam për bashkëpunim në mbrojtje e ekonomi

Arbëri 31 maj 2024 10:32

Kryeministri Albin Kurti është deklaruar rreth takimit të së premtes me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan në Ankara.Ai ka thënë...

Kryeministri Albin Kurti dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan

Kurti e Erdogani pritet të takohen ditët e ardhshme

Arbëri 30 maj 2024 23:44

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim të enjten ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angili. Në njoftimin e...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani paralajmëron ofensivë në Sirinë veriore nëse kurdët mbajnë zgjedhje lokale

Botë 30 maj 2024 14:27

Turqia nuk do të hezitojë të kryejë një ofensivë të re në Sirinë veriore nëse grupet e udhëhequra nga kurdët...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani e quan Netanyahun “psikopat” dhe “vampir”

Botë 29 maj 2024 14:53

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu një “psikopat” dhe “vampir”, pas sulmeve në...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani akuzon Eurovisionin se po “e kërcënon familjen”

Botë 21 maj 2024 09:33

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka akuzuar garën evropiane të këngës “Eurovision” për “inkurajim të neutralitetit gjinor” dhe se...

Recep Tayyip Erdogan

“Tronditet” Erdogani, mban takim urgjent pas paralajmërimeve për grusht shtet

Botë 15 maj 2024 13:32

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar takim urgjent me ministrin e Drejtësisë dhe shefin e shërbimit inteligjent për shkak...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani i ashpër me Netanyahun: Do ta kishte zili edhe Hitleri

Botë 12 maj 2024 14:00

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, me “metodat gjenocidale” të aplikuara në...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan për pezullimin e tregtisë me Izraelin: Shembull për shtetet e tjera

Botë 3 maj 2024 21:47

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka folur pas vendimit për të pezulluar të gjitha marrëdhëniet tregtare me Izraelin dhe...

Franz-Walter Steinmeier me Recep Tayyip Erdoganin

Vizita e presidentit gjerman nxit protesta në Turqi

Botë 24 prill 2024 16:25

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka pritur të mërkurën në Ankara, homologun e tij gjerman, Frank-Walter Steinmeier, raporton “Associated Press”.Presidenti...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani e krahason Netanyahun me Hitlerin: Nuk do t’i shpëtojë drejtësisë

Botë 23 prill 2024 16:42

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e ka krahasuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu me liderin nazist Adolf Hitler, duke thënë se...

Erdogan

Erdogani do të vizitojë Irakun javën e ardhshme

Botë 21 prill 2024 23:17

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë javës së ardhshme Irakun, për herë të parë pas më shumë se...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani fajëson Izraelin për përshkallëzimin e krizës në Lindjen e Mesme

Botë 17 prill 2024 12:33

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka akuzuar vendet perëndimore për standarde të dyfishta, për gjoja se kanë folur kundër...

Erdogan

Erdogan i shkruan Papës: Njerëzimi s’duhet të lejojë shkelje të mëtejshme në Gaza

Botë 13 prill 2024 18:40

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, në një letër drejtuar Papa Françeskut, kreut të Kishës Katolike Romake, ka thënë se njerëzimi...

Zgjedhjet lokale ne Turqi, nje burre duke mbajtur femijen ne dore voton ne Ankara

Erdogani synon ta rimarrë Stambollin

Botë 31 mars 2024 12:37

Në Turqi të dielën po mbahen zgjedhjet lokale, ku presidenti turk Recep Tayyip Erdogan po synon ta rimarrë kontrollin e...