Real Madrid 8

Racizmi në futboll

Viniciusi i përlotur: Gjithnjë e më pak po e ndjej futbollin

Sport 26 mars 2024 08:23

Anësori brazilian, Vinicius Jr, ka thënë se çdo herë e më pak po e ndjen lojën e futbollit për shkak...

Toni Kroos

Kroosi vendos për të ardhmen

Futboll ndërkombëtar 27 mars 2024 23:34

Mesfushori i Real Madridit dhe Gjermanisë, Toni Kroos, është afër vazhdimit të kontratës me skuadrën që drejtohet nga trjaneri Carlo...

Real Madrid

Lideri i La Ligas me test të vështirë

Futboll ndërkombëtar 30 mars 2024 14:16

Lideri i La Ligas së Spanjës, Real Madridi, do të ketë test të vështirë të dielën kur do të jetë...

Real Madrid

Rodrygo ia siguron fitoren Real Madridit

Futboll ndërkombëtar 1 prill 2024 00:47

Rodrygo ka shënuar dy gola për të ndihmuar Real Madridin që të bëj edhe një hap drejt titullit të kampionit...

Ylli brazilian Neymar

Transferime: Neymari mund të kthehet në klubin e fëmijërisë

Futboll ndërkombëtar 1 prill 2024 18:28

Sulmuesi brazilian, Neymar, mund t’i bashkohet skuadrës ku e nisi karrierën, Santosit, raportojnë të hënën mediume të ndryshme evropiane.Mësohet se...

Mbrojtësi i Chelsea FC, Reece James

Transferime: Reali shqyrton transferimin e Jamesit

Futboll ndërkombëtar 2 prill 2024 18:24

Real Madridi po shqyrton mundësinë e transferimit të mbrojtësit të Chelseat, Reece James. Por Chelsea nuk është i interesuar ta...

Santiago Bernabeu

Alarmohet Spanja, ISIS-i kërcënon ndeshjen Real Madrid – Manchester City

Futboll ndërkombëtar 9 prill 2024 12:08

Policia e Spanjës ka aktivizuar të gjitha sistemet e alarmit pasi Shteti Islamik ka kërcënuar me cak ndeshjen çerekfinale të...

Santiago Bernabeu i mbyllur

Real Madridit i aprovohet kërkesa nga UEFA

Futboll ndërkombëtar 9 prill 2024 18:37

Real Madridi ka kërkuar nga UEFA që t’i lejohet ta zhvillojë ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampioneve me...