Kupa e Kosovës 14

Arsim Kabashi

Kabashi: Tani e synojmë Ligën e Evropës

Futboll 22 maj 2024 18:11

Presidenti i Ballkanit në futboll, Arsim Kabashi, ka thënë pas ndeshjes se nuk e kanë pritur një sukses të tillë...

Ballkani

Ballkani fiton Kupën e Kosovës, lë Prishtinën pa Evropë

Futboll 22 maj 2024 15:00

Ballkani është fitues i Kupës së Kosovës në futboll për edicionin 2023/2024.Në finale Ballkani e mposhti Prishtinën, të mërkurën në...

Rexhep Rexhepi

Për finale të Kupës, biletat shiten vetëm në lindje

Futboll 21 maj 2024 22:27

Biletat për ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në futboll do të dalin në shitje të mërkurën nga ora 10:00,...

KF Prishtina

Prishtina synon mbrojtjen e Kupës për të siguruar Evropën

Futboll 21 maj 2024 22:00

Te skuadra e Prishtinës i kanë dhënë shumë rëndësi statistikave para ndeshjes finale të Kupës së Kosovës kundër Ballkanit. Klubi...

Genc Nuza

Genc Nuza, gjyqtari kryesor i finales së Kupës së Kosovës

Futboll 21 maj 2024 12:28

Gjyqtari kryesor i finales së Kupës së Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës do të jetë Genc Nuza. Kështu...

Ballkani vs Prishtina

Finalja e Kupës në stadiumin “Rexhep Rexhepi”

Futboll 17 maj 2024 13:27

Finalja e Kupës së Kosovës mes Ballkanit dhe Prishtinës do të luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas më 22...

Ballkani - Prishtina

Finalja e Kupës së Kosovës më 22 maj

Futboll 10 maj 2024 13:13

Më 22 maj nga ora 15:00 zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në futboll, ka njoftuar FFK-ja.Në finale takohen...

Kupa - Futboll

Finale “ëndrrash”: kampioni përballë fituesit në fuqi të Kupës

Futboll 24 prill 2024 18:29

Fituesja në fuqi, Prishtina, dhe kampioni, Ballkani, do të përballen në finale të Kupës së Kosovës në futboll.Prishtina në gjysmëfinale...

Prishtina - Drita

LIVE: Gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Futboll 24 prill 2024 14:58

Prishtina i bashkohet Ballkanit në finalePrishtina i është bashkuar Ballkanit në finale të Kupës së Kosovës dhe e ka rastin...

Prishtina - Drita

Prishtina në Gjilan për ta siguruar finalen e madhe

Futboll 24 prill 2024 08:15

Te skuadra e Prishtinës kërkojnë kalimin në finale të Kupës së Kosovës në futboll.Kupa është shpresa e vetme e Prishtinës...

Drita - Prishtina

Shtyhen ndeshjet në futboll dhe në hendboll

Futboll 16 prill 2024 16:17

Ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll nuk do të zhvillohen të mërkurën, ashtu siç ishte planifikuar. Vendimin e...

Suhareka - Ballkani

Mbyllet pa gola pjesa e parë në Suharekë

Futboll 3 prill 2024 18:00

Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në mes të Suharekës dhe Ballkanit.Kjo...

KF Prishtina

Barazojnë Prishtina e Drita, finalistja caktohet në Gjilan

Futboll 3 prill 2024 17:12

Prishtina e Drita kanë barazuar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Ndeshja e luajtur të...

Ballkani - Kupa e Kosoves ne futboll

Ballkani në kërkim të qetësisë, Prishtina e Drita synojnë hapin e madh

Futboll 2 prill 2024 20:25

Për kampionin e Kosovës në futboll, Ballkani, fundjava e kaluar nuk ishte e qetë. Pas barazimit pa gola ndaj Prishtinës...