ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Купот на Косово 14

Образование Кабаши

Кабаши: Сега целиме на Лига Европа

фудбал 22 мај 2024 18:11 часот

Претседателот на Балканот во фудбал, Арсим Кабаши по натпреварот изјави дека не очекувале ваков успех...

Балкани

Балкан го освои Купот на Косово, ја остава Приштина без Европа

фудбал 22 мај 2024 15:00 часот

Балканот е победник на Купот на Косово во фудбал за изданието 2023/2024 Во финалето Балканот ја совлада Приштина, во средата во...

Реџеп Реџепи

За финалето на Купот билетите се продаваат само на истокот

фудбал 21 мај 2024 22:27 часот

Влезниците за финалниот натпревар од Купот на Косово во фудбал ќе бидат пуштени во продажба во среда од 10:00 часот,...

КФ Приштина

Приштина има за цел да го одбрани Купот за да обезбеди Европа

фудбал 21 мај 2024 22:00 часот

Во тимот на Приштина и дадоа големо значење на статистиката пред финалниот натпревар од Купот на Косово против Балканот. Клубот...

Генц Нуза

Генц Нуза, главниот судија на финалето на Купот на Косово

фудбал 21 мај 2024 12:28 часот

Главен судија на финалето на Купот на Косово во фудбал меѓу Балканот и Приштина ќе биде Генц Нуза. Така...

Балкан против Приштина

Финалето на Купот на стадионот „Реџеп Реџепи“.

фудбал 17 мај 2024 13:27 часот

Финалето на Купот на Косово меѓу Балканот и Приштина ќе се одигра на стадионот „Реџеп Реџепи“ во Дренас на 22...

Балканот - Приштина

Финалето на Купот на Косово на 22 мај

фудбал 10 мај 2024 13:13 часот

На 22 мај од 15:00 часот ќе се одигра финалниот натпревар од Купот на Косово во фудбал, соопшти ФФК Во финалето се среќаваат...

Куп - Фудбал

Финале од „Сон“: шампионот против актуелниот победник на Купот

фудбал 24 април 2024 18:29 ч

Победникот на власт Приштина и шампионот Балкан ќе се соочат во финалето на Купот на Косово во фудбал во полуфиналето...

Приштина - Светло

ВО ЖИВО: Полуфинале на Купот на Косово

фудбал 24 април 2024 14:58 ч

Приштина му се придружи на Балканот во финалето Приштина му се придружи на Балканот во финалето на Купот на Косово и има можност...

Приштина - Светло

Приштина во Гњилане да обезбеди големо финале

фудбал 24 април 2024 08:15 ч

Екипата на Приштина е во потрага по пласман во финалето на Купот на Косово во фудбал Купот е единствената надеж на Приштина.

Светло - Приштина

Фудбалските и ракометните натпревари се одложени

фудбал 16 април 2024 16:17 ч

Полуфиналните натпревари од Купот на Косово во фудбал нема да се одиграат во среда, како што беше планирано. Одлуката на...

Сухарека - Балкан

Првото полувреме заврши без голови во Сухарека

фудбал 3 април 2024 18:00 ч

Без голови заврши првото полувреме од полуфиналниот натпревар од Купот на Косово меѓу Сухарека и Балкан.

КФ Приштина

Приштина и Дрита ремизираат, финалистот е поставен во Гњилане

фудбал 3 април 2024 17:12 ч

Приштина и Дрита ремизираа во првиот полуфинален натпревар од Купот на Косово во фудбал. Натпреварот одигран во...

Балкан - Куп на Косово во фудбал

Балканот во потрага по мир, Приштина и Дрита цели кон големиот чекор

фудбал 2 април 2024 20:25 ч

За фудбалскиот шампион на Косово, Балканот, минатиот викенд не беше мазен. По ремито без голови против Приштина...