Joe Biden 97

Sulmi ndaj Donald Trumpit

Atentati ndaj Trumpit, reagon Shërbimi Sekret

Botë 15 korrik 2024 16:58

Shërbimi Sekret i ngarkuar për të garantuar sigurinë e ish-presidentit, Donald Trump, është vënë “nën llupën” e departamenteve të ndryshme...

Biden

Biden: Mosmarrëveshjet i zgjidhim në kutitë e votimit, jo me plumba

Botë 15 korrik 2024 08:35

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u ka bërë thirrje amerikanëve që të refuzojnë dhunën politike dhe të riangazhohen...

Joe Biden

Biden: Lëreni FBI-në të bëjë punën e vet

Botë 14 korrik 2024 20:12

Në një fjalim disaminutësh, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Joe Biden, ka deklaruar se me ish-presidentin Donald...

Joe Biden

Bideni dënon sulmin ndaj Trumpit: Ideja se ka dhunë në Amerikë është e papranueshme

Botë 14 korrik 2024 08:20

Presidenti Joe Biden ka thënë të shtunën se "të gjithë duhet të dënojnë" atentatin e dyshuar ndaj ish-presidentit Donald Trump.Në...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden / Foto: AP

Bideni pas thirrjeve për tërheqje nga gara: Po kandidoj dhe do të fitoj

Botë 13 korrik 2024 09:18

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka mbajtur një tubim në Detroit të premten, nga ku ka...

Joe Biden

Gafa e Bidenit – E quan Zelenskyn "Putin" e Harrisin "Trump"

Botë 12 korrik 2024 08:12

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka bërë një gafë në samitin e NATO-s duke iu referuar presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky,...

Samiti i NATO-s

Bideni zotohet se NATO-ja mund ta mbrojë çdo pëllëmbë të territorit të saj

Botë 10 korrik 2024 21:00

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg hapën sesionin e parë të punës të samitit...

Joe Biden

Bideni përballet me një valë të re të thirrjeve për tërheqje

Botë 10 korrik 2024 19:32

Presidenti amerikan, Joe Biden, po vazhdon të përballet me thirrje për tërheqje nga gara për president, në zgjedhjet e 5...

Biden

Biden: NATO-ja më e fuqishme se kurrë, Ukraina do ta ndalojë Putinin

Botë 9 korrik 2024 23:55

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka nisur fjalimin para liderëve të shteteve të NATO-s në samitin...

Joe Biden

Samiti i Bidenit i NATO-s, një shans për të treguar që ai ende mund të udhëheqë

Botë 9 korrik 2024 14:41

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden mirëpret krerët e vendeve anëtare të NATO-s në Washington të martën për një samit vjetor,...

bill clinton, hillary clinton

Sondazhi i ri e favorizon Hillary Clintonin

Botë 9 korrik 2024 12:39

Një sondazh i ri brenda Partisë Demokratike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka treguar se presidenti Joe Biden vazhdon...

Joe Biden

Bideni zotohet të forcojë mbrojtjen ajrore të Ukrainës

Botë 9 korrik 2024 10:32

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden ka dënuar sulmet ruse të së hënës, që lanë të vrarë të paktën...

Joe Biden

Shtëpia e Bardhë mohon se Biden ka probleme me shëndetin

Botë 9 korrik 2024 10:05

Shtëpia e Bardhë i ka hedhur poshtë dyshimet në lidhje me shëndetin mendor të presidentit Joe Biden.Sekretarja për media, Karine...

Joe Biden

Bideni u shkruan letër demokratëve, u thotë se do ta vazhdojë garën kundër Trumpit

Botë 8 korrik 2024 17:58

Presidenti amerikan, Joe Biden u ka thënë demokratëve të Kongresit në një letër të hënën se ai do të vazhdojë...

Joe Biden gjatë intervistës në "ABC News"

Biden: Vetëm Zoti mund të më largojë nga gara

Botë 6 korrik 2024 09:01

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka këmbëngulur se vetëm “Zoti i Plotfuqishëm” mund ta largojë nga...

Joe Bideni

Bideni 81 vjeç: Shpesh mendjemprehtë e i fokusuar, por nganjëherë konfuz e i hutuar

Botë 6 korrik 2024 08:03

Qëndrimi i presidentit Joe Biden pas dyerve të mbyllura, në Zyrën Ovale, në Air Force One dhe në takime përreth...

Joe Biden

Donatorët e demokratëve kërkojnë zëvendësimin e Bidenit në garën për president

Botë 5 korrik 2024 09:46

Presidenti amerikan, Joe Biden është duke u përballur me presion nga disa donatorë të mëdhenj demokratë, në vazhdën e kritikave...

Joe Biden

Biden: Jam në këtë garë deri në fund dhe do të fitojmë

Botë 4 korrik 2024 09:31

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka hedhur poshtë zërat se synon të heqë dorë nga kandidatura...

Karine Jean-Pierre

Bideni nuk tërhiqet nga gara për president, konfirmon Shtëpia e Bardhë

Botë 3 korrik 2024 19:39

E përditësuar (21:13) - Presidenti amerikan Joe Biden nuk do të tërhiqet nga gara edhe për një mandat në krye...

Joe Biden dhe Kamala Harris

Kamala Harris shihet si alternativa kryesore për zëvendësimin e Bidenit nëse ai tërhiqet nga gara

Botë 3 korrik 2024 17:10

Zëvendëspresidentja, Kamala Harris, është alternativa kryesore për ta zëvendësuar presidentin amerikan, Joe Biden, po qe e ai vendos të tërhiqet...