Sport

KE e FFK-së kritikon rezultatet e përfaqësueses A dhe Shpresave

 

Komitetit Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës nuk ka shkruar gjatë për rezultatet e dobëta të përfaqësueses së Kosovës dhe Shpresave. Por KE i FFK-së i cilëson të pasuksesshme rezultatet e Kosovës “A” dhe U21.

Kosova gjatë këtij muaji barazoi me Zvicrën 2:2 në Prishtinë, ndërsa pësoi disfatë nga Rumania. Me disfatën 2:0 ndaj rumunëve në Bukuresht, Kosovës iu shuan edhe shpresat për kualifikimin në “Euro 2024”.