Sport

Federata franceze e boksit: Meçi nuk ishte për titull, Mohammedi u privua nga fitorja

 

Federata e Boksit e Francës ka shkruar të dielën se Nadjib Mohammedi është privuar nga një fitore e madhe në Prishtinë. Boksieri me përvojë nga Franca të shtunën mbrëma në “Fadil Vokrri” boksoi kundër Robin Krasniqit. Mohammedi u diskualifikua në raundin e nëntë për goditje të palejuara dhe fitorja i takoi Krasniqit. Ka pasur reagime të shumta lidhur me mënyrën se si përfundoi meçi kryesor i mbrëmjes në Prishtinë.

Mohammedi ishte më aktiv dhe ishte në shumicën e kohës në sulm. Ka reaguar shumë herë në vendime të gjyqtarit në ring dhe ka pasur vlerësime nga kampi i Krasniqit se shumë prej goditjeve të tij ishin të palejuara. Gjyqtari Ajet Rreci i ka dhënë katër herë vërejtje publike, ndërsa pas vërejtjes së pestë ka ndërprerë meçin, duke e shpallur Krasniqin fitues.