Sport

Zelanda e Re e nis me fitore Botërorin e futbollisteve

 

Futbollistet e Zelandës së Re e kanë nisur me fitore Botërorin. Në ditën e parë të Botërorit, Zelanda e Re mposhti Norvegjinë me rezultatin 1:0.

I takon grupit A të Botërorit që po mbahet në Zelandë të Re dhe Australi. Ndeshja hapëse e Botërorit u zhvillua në Aucland të Zelandës së Re.