Sport

Ismajli i lënduar, ftohet Mihaj

Enea Mihaj
 

Mbrojtësi Ardian Ismajli nuk do të grumbullohet me Shqipërinë për ndeshjen e 27 marsit ndaj Polonisë.

Ismajli është lënduar në ndeshjen e fundit të Empolit dhe nuk do të jetë gati për takimin e parë kualifikues për Euro 2024. Në vend të Ismajlit, që është titullar te Shqipëria, është ftuar Enea Mihaj. Selektori i ri i Shqipërisë, Sylvinho, sot nis përgatitjet për ndeshjen me Poloninë. Mihaj 24-vjeçar, luan për Famalicao në Portugali.