Sport

Fitore bindëse e Prishtinës

 

Sigal Prishtina ka vazhduar me fitore në Superligën e basketbollit. Të dielën mbrëma, Prishtina fitoi ndaj Ponte Prizrenit me rezultat 72:52.

Prishtina ka dominuar nga fillimi dhe nuk ka hasur në vështirësi për të shënuar fitore të re.