Sport

Bennacer i lumtur me rinovimin e kontratës

 

Mesfushori defensiv, Ismael Bennacer, përfundimisht u ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij. Ai ka konfirmuar besnikërinë e tij ndaj Milanit, pasi ka rinovuar kontratën edhe për tre vjet.

Me rinovimin e kontratës, 25-vjeçari do të jetë pjesë e Milanit deri në vitin 2027 dhe do të ketë pagë vjetore prej 4.2 milionë eurosh dhe ka një klauzolë lirimi në vlerë prej 50 milionë eurosh.