Sport

FIFA hap procedurë disiplinore për Argjentinën

Foto: AP
 

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për lojtarët e Argjentinës për shkak të incidenteve në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Botës kundër Holandës.

Shtëpia botërore e futbollit e ka cituar “rregullin dhe sigurinë në ndeshje” në kodin e vet disiplinor, për akuzën që i është bërë Federatës së Futbollit të Argjentinës.