Sport

Dumfries tregon pse u ndëshkua me të kuq

 

Mbrojtësi i Interit dhe Holandës, Denzel Dumfries, ka thënë se nuk dëshiron që t’ia drejtojë gishtin dikujt, por diçka ndodhi që e shtyu atë të reagonte e të ndëshkohej me karton të kuq.

Ndeshja çerekfinale e Botërorit mes Holandës dhe Argjentinës ishte shumë e tensionuar.