Sport

Mbappe, lider i Francës

 

Gjithçka duket kaq e drejtpërdrejtë, edhe qesharake ndoshta, për Kylian Mbappen në Kupën e Botës.

Sulmuesi francez, i cili shënoi katër gola kur udhëhoqi vendin e tij drejt titullit katër vjet më parë si fenomen 19-vjeçar, ka shfaqur një tjetër paraqitje impresive dhe ka dëshmuar se sa shkatërrues mund të jetë në fushën e lojës.