Sport

Danimarka “vajton” Delaneyn

 

“Do të na mungojë brenda dhe jashtë fushës. Lojtarët e tjerë janë gati pasi kemi ekip të fortë për ndeshjet e ardhshme”, ka thënë Kasper Hjulmand në konferencën për shtyp.

Përzgjedhësi i Danimarkës, Hjulmand, njoftoi se mesfushori i Sevillas, do të mungojë në pjesën e mbetur të Botërorit.