Sport

Sirigu drejt Napolit

 

Portieri italian, Salvatore Sirigu, do ta vazhdojë karrierën te skuadra e Napolit. “Calciomercato” ka njoftuar se palët tashmë kanë arritur marrëveshje dhe Sirigu do të prezantohet te Napoli brenda kësaj jave.

Sirigu me Napolin do të firmos kontratë njëvjeçare me opsionin e vazhdimit edhe për një vit tjetër, ndërsa do të ketë pagë vjetore prej 700 mijë eurosh.