Sport

PSG-ja në garë për De Jongun

 

Paris Saint-Germaini është futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Frenkie De Jong.

“Diario Sport” të martën ka bërë të ditur se krerët e ekipit francez po bëjnë gati ofertën për mesfushorin holandez. PSG-ja ka paralajmëruar përforcime të mëdha gjatë afatit kalimtar të verës dhe De Jong pritet të jetë njëri prej lojtarëve të parë që do të transferohet në Paris.