Sport

Llapi synon ta ndalë Gjilanin

 

Trajneri Tahir Batatina ka insistuar se Llapi pa diskutim është ekipi me formën më të mirë aktuale në Superligë. Formën e lartë, Batatina pret që Llapi ta tregojë edhe kundër skuadrës së Gjilanit.

Ndeshja mes Llapit dhe Gjilanit është derbi i xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në futboll, xhiro që nis të shtunën dhe përfundon të hënën. Derbi zhvillohet të dielën, prej orës 13:30, në stadiumin me fushë të papërshtatshme në Merdarë.