Sport

Evertoni po interesohet për Sanchezin

 

Skuadra e Evertonit ka shprehur interesim për sulmuesin e Interit, kilianin Alexis Sanchez.

Sanchez do të largohet nga Interi gjatë afatit kalimtar të janarit pasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Simone Inzaghi dhe Evertoni është i gatshëm të ofrojë rreth dhjetë milionë euro për kartonin e tij.