Sport

Lewandowski mund t’i bashkohet Cityt

Foto: FC Bayern / Facebook
 

Sulmuesi polak Robert Lewandowski ka gjasa të mëdha që të largohet nga Bayerni në fund të këtij sezoni dhe të transferohet te skuadra e Manchester Cityt.

Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, agjenti i Lewandowskit, Pini Zahavi ka pranuar se klienti i tij mund të jetë pjesë e kampionit të Anglisë për sezonin e ardhshëm.