Sport

Lukaku i lumtur me fitoren dhe golin

 

Sulmuesi belg Romelu Lukaku është shprehur i kënaqur me fitoren e Chelseat dhe golin e shënuar në ndeshjen e parë zyrtare për ekipin nga “Stamford Bridge”.

Chelsea e mposhti 2:0 në udhëtim Arsenalin duke ia shkaktuar humbjen e dytë pas dy xhirove të luajtura këtë edicion në Premier League. Golin e parë për Chelsean në këtë ndeshje, e shënoi Lukaku që u transferua nga Interi javën e shkuar për 115 milionë euro.