Sport

Kthimi te fitorja, synimi i Ballkanit e Prishtinës për derbi

Kthimi te fitorja, synimi i Ballkanit e Prishtinës për derbi
 

Humbja e parë këtë edicion për Ballkanin ka lënë shije të hidhur tek ekipi nga Suhareka, i cili qysh në ndeshjen e radhës kërkon të kthehet te fitorja.

Ballkani vikendin e shkuar në Mitrovicë pësoi humbje befasuese nga Trepça ’89 (4:3), ndonëse ishte në epërsi prej tre golave deri në minutën e 60-të. Për Ballkanin ishte disfata e parë këtë edicion, pas një serie prej shtatë ndeshjesh pa humbje ku kishte regjistruar gjashtë fitore dhe një barazim. Pavarësisht humbjes, Ballkani mbetet lider i Superligës me 19 pikë dhe ndeshjen e radhës e luan në shtëpi kundër Prishtinës, që edhe është derbi i xhiros së nëntë.