Sport

Joshua kundër Pulevit më 12 dhjetor

Joshua kundër Pulevit më 12 dhjetor

Bokseri britanik Anthony Joshua do t’i mbrojë titujt IBF, WBA dhe WBO më 12 dhjetor kundër bullgarit Kubrat Pulev.

Pulev është sfidues i detyrueshëm i Joshuas sipas versionit IBF. Meçi do të zhvillohet në palestrën O2 të Londrës, ka njoftuar Sky Sport të premten.