Sport

Kriza e Werderit prek edhe Rashicën

Kriza e Werderit prek edhe Rashicën

Werder Bremeni është pjesë e një gare të fortë për të shmangur rënien nga Bundesliga e Gjermanisë në futboll. Skuadra aktualisht renditet e 16-ta me 17 pikë nga 20 ndeshje.

Prapa ka vetëm Fortuna Duesseldorfin dhe Paderbornin. Werderi po ka telashe për të tejkaluar krizën e rezultateve, ndërsa ajo ka prekur edhe yllin e skuadrës dhe të përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica. Kështu të paktën ka shkruar të hënën mbrëma gazeta e madhe gjermane, “Bild”.