Juve e Interi në garë për yllin e Barçës Foto: Reuters

Juve e Interi në garë për yllin e Barçës

13 October 2019 14:53

Juventusi e Interi kanë shprehur interesim për yllin e Barcelonës, Ivan Rakitiq.

Mundo Deportivo raporton se dy gjigantët italianë do të tentojnë ta transferojnë kroatin në afatin kalimtar të janarit, transmeton Koha.net.

31 vjeçari ka humbur vendin e titullarit pas ardhjes së Frenkie de Jongut, dhe e dëshiron largimin nga Camp Nou.

Rakitiq vetëm njëherë ka qenë titullar këtë sezon, derisa pesë paraqitje i ka si zëvendësues.

Kujtojmë se Rakitiq ka kontratë me klubin katalunas deri në qershor 2021.

Për transferimin e tij raportohet se Juventusi apo Interi duhet të paguajë rreth 40 milionë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme