Ribery: Unë dhe Robben ndryshuam Bayernin

Ribery: Unë dhe Robben ndryshuam Bayernin

18 May 2019 15:05

Franck Ribery ka dhënë një deklaratë në faqen zyrtare të Bundesligës në prag të ndeshjes kundër Eintracht Frankfurtit e cila do të jetë e fundit për të.

Së bashku me francezin do të largohet edhe Arjen Robben.

“Te Bayerni më parë kishte një tjetër mënyrë loje. Kur Arjeni, unë dhe të tjerët erdhëm, sollëm më shumë shpejtësi dhe dinamizëm. Një tjetër tip futbolli. Jemi krenarë për atë që arritëm. Nuk mund ta harroj kurrë kur mbërrita në vitin 2007. Bayerni nuk ishte kualifikuar në Champions League në atë sezon. Tani, pas 12 vitesh shoh me krenari sesa shumë kemi fituar”, ka thënë Ribery./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme