Rruga e vështirë e Bashkimit për ta mbrojtur titullin

Rruga e vështirë e Bashkimit për ta mbrojtur titullin

Tahir Sopi 16 April 2019 09:04

Te Bashkimi e pranojnë se rruga për ta mbrojtur titullin është shumë e vështirë dhe ndoshta e pamundur t'i dilet në krye. Por trajneri Jeronimo Sharin insiston se basketbollistët e tij do të luftojnë deri në fund.

Bashkimi është kampion në fuqi, meqë edicionin e shkuar për herë të parë në histori të klubit, fitoi titullin e kampionit të Kosovës.

Por që ky sukses të përsëritet është vështirë.

Bashkimi pjesën e rregullt të stinorit e ka mbyllur në pozitën e katërt, kurse garat e plejofit do t'i nisë prej fazës çerekfinale.

Në këtë fazë, ku fituesi përcaktohet me dy fitore, Bashkimi do të përballet me Trepçën, që pjesën e rregullt e përfundoi e pesta në tabelë. Ndeshja e parë e kësaj serie zhvillohet të martën (sot) në palestrën "Sezai Surroi" në Prizren (19:00). E në rast se fiton këtë seri me Trepçën, atëherë në gjysmëfinale do të takohet me Z Mobile Prishtinën, skuadrën më të fortë në vend dhe e cila nuk ka humbur asnjë ndeshje kampionale këtë stinor... (Më gjerësisht mund të lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme