Showbiz

Jane Fonda diagnostikohet me kancer

Foto: AP
 

Aktorja Jane Fonda ka bërë të ditur se është diagnostikuar me kancer dhe se është duke u trajtuar me kemioterapi.

Në një postim për 1.9 ndjekësit e saj në Instagram, aktorja 84-vjeçare ka shpjeguar se ajo ka limfomën jo-Hodgkin, raportoi BBC të shtunën.