Showbiz

Eliza Dushku dha hollësi për eksperiencën e saj me ngacmimin seksual

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Aktorja me prejardhje shqiptare dhe famë botërore, Eliza Dushku, ka filluar të flasë hapur për ngacmimet seksuale që i janë bërë në vendin e punës.

40-vjeçarja e njohur për role të shumta në filma dhe seriale të suksesshme hollywoodiane, dëshmoi në kuadër të Komitetit Gjyqësor të Dhomës së Përfaqësuesve, me ç’rast foli për përvojën e saj me ngacmimet e vazhdueshme seksuale gjatë angazhimit të saj në serialin “Bull” të kanalit “CBS”, dhe faktin se kur ka dashur t’i adresohet këtij problemi ishte pushuar nga puna.