Showbiz

Rihanna shpallet zyrtarisht miliardere nga Forbesi

Foto: AP
 

Revista e famshme “Forbes” e ka shpallur edhe zyrtarisht Rihannan miliardere.

Këngëtarja dhe dizajnerja e famshme e modës nga Barbadosi, është bërë muzikantja më e pasur e gjinisë femërore në botë, dhe femra e dytë më e pasur nga bota e shoubizit, pas Oprah Winfreyt.