Prisnin peshq, sarandjotët nxjerrin një predhë gjigante!

Prisnin peshq, sarandjotët nxjerrin një predhë gjigante!

28 March 2017 11:41

Peshkatarët në Sarandë kanë kapur me rrjetat e peshkimit një predhë që mendohet se i përket Luftës së Parë Botërore.

Bomba me peshë 300 kg ka një gjatësi 120 cm dhe diametër 60 cm. Ekspertë nga Tirana janë nisur drejt portit të mallrave në Limjo të Sarandës për të bërë dhe asgjësimin e saj.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme