“Përbindëshi” i policisë londineze

“Përbindëshi” i policisë londineze

25 March 2017 12:45

Veturat e rënda që mund të përballojnë shpërthimin e bombave dhe mitralozave janë parë nëpër rrugët e Londrës pak orë pas sulmit në Westminster.

Dy “Gardianët” e Scotland Yardit janë parë të parkuara jashtë Parlamentit të Britanisë së Madhe. Dy “përbindëshat” që kushtojnë 100 mijë funte, mund të bartin tetë persona dhe kanë rrota anti-plumb dhe mund të përballojë edhe sulmet nga kallashnikovët.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme