Lëmsh

Kryeministri britanik i vë djalit emrin e mjekëve që i shpëtuan jetën

 

Boris Johsnon dhe e fejuara e tij Carrie Symonds e kanë quajtur djalin e tyre Wilfred Lawrie Nicholas, kjo në nder të dy mjekëve që u kujdesën për kryeministrin britanik gjatë kohës që ai ishte i shtruar në spital i sëmurë me Covid-19, shkruan euronews.

Johnson u bë baba më 29 prill, dy ditë pasi iu kthye zyrtarisht zyrës pas rreth një muaji i sëmurë.