Entuziazmi i një fermeri pas shiut që ra e fiku shumë zjarre në Australi

Entuziazmi i një fermeri pas shiut që ra e fiku shumë zjarre në Australi

18 January 2020 18:25

Këto ditë në Australi ka pasur reshje shiu, që edhe rezultoi me shuarjen e shumë zjarreve në vend.

Një fermer, video e së cilit ka bërë bujë në rrjetet sociale, është parë aq i entuziazmuar nga shiu që ra.

Kujtojmë se mbi 20 njerëz janë raportuar të vdekur e me miliarda kafshë të ngordhura si pasojë e zjarreve që nisën nga muaji shtator i vitit 2019, sigurisht, edhe shumë pyje të shkatërruara, përcjell Koha.net.

Ky fermer është nga New South Wales, aty ku zjarret ishin dukshëm më të mëdha, dhe shihet tek e shijon shiun që bie.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme