Shimpanzeja i habit të gjithë, lan rroba me dorë

Shimpanzeja i habit të gjithë, lan rroba me dorë

03 December 2019 12:13

Shimpanzetë njihen për inteligjencën e tyre. Në disa pamje të publikuara shihet primati duke larë rrobat me dorë, transmeton Shqip.

Kjo i ka lënë pa fjalë kujdestarët e kopshtit zoologjik. Yuhui, një shimpanze mashkull 18-vjeçar që jeton në Kinë, kaloi gjysmë ore duke pastruar një bluzë të bardhë me furçë dhe sapun.

Komentet

Interisti03/12/2019 14:33

wow, jam krenar qe kemi nje fans si ky :)

Shto koment

Të ngjashme