Kështu i shërben me çaj mysafirët kryetari i Vushtrrisë

Kështu i shërben me çaj mysafirët kryetari i Vushtrrisë

06 January 2019 22:45

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, në edicionin festiv të emisionit “Talk” të KTV-së ka thënë se çaji është traditë e qytetit të tij, dhe shërben me ndreq muhabetin, e për me i mbledhë njerëzit.

Ai thotë se çaji ka të bëjë më shumë me aspektin social.

Tahiri rrëfen se shërbimin e çajit e ka mësuar nga nëna e pastaj nga gruaja, por më shumë nga nevoja për të shërbyer.

Pavarësisht festave, çaji është pjesë e pandarë e secilës familje vushtrriase.

Për më tepër, shikoni videon.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme